Krzysztof Jarosiński

Partner, Radca prawny

Radca prawny, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Studium Podyplomowego Rachunkowości i Finansów na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu (dawnej Akademii Ekonomicznej).

Specjalizuje się w prawie własności intelektualnej, w tym prawie autorskim oraz prawie własności przemysłowej (m.in. znaki towarowe, wzory przemysłowe). Doradza przy tworzeniu polityk i strategii ochrony praw własności intelektualnej. Posiada wieloletnie doświadczenie w tworzeniu i wdrażaniu w podmiotach gospodarczych dokumentacji przetwarzania danych osobowych. Zajmuje się rozwiązywaniem problemów prawnych związanych z działalnością gospodarczą firm, zwłaszcza w sektorze IT i nowych technologii oraz branż kreatywnych. Posiada ogromne doświadczenie w zakresie umów IT. Doradza przy tworzeniu spółek prawa handlowego, ich przekształceniach, jak również tworzy i doradza przy zawieraniu umów inwestycyjnych. Ponadto prowadzi obsługę prawną w zakresie prawa pracy, jak również reprezentuje klientów w sporach sądowych.

Współautor tematycznego bloga blaszyk-jarosinski.pl, członek rad nadzorczych organizacji pozarządowych, w tym Fundacji Siepomaga; prelegent na spotkaniach branżowych IT. Autor publikacji z dziedziny prawa własności intelektualnej. Posługuje się językiem angielskim.

Wykładowca na poznańskich uczelniach wyższych. Prowadził, m.in. wykłady z prawa własności intelektualnej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu dla studentów anglojęzycznych, wykłady z prawa własności intelektualnej w Wyższej Szkole Umiejętności Społecznych w Poznaniu, a także prawo finansowe na kierunkach: Rachunkowość i Finanse oraz Ekonomia na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu.

W pracy zawodowej posługuje się także językiem angielskim.

 
krzysztof.jarosinski@tlhub.pl

tel: ‭+48 601 594 518‬

Zespół TL Hub